ARC28feb22

Artistic Research Café 28. februar 2022: Frederick Howard

Velkommen til Artistic Research Café på Den norske filmskolen for en samtale med produsent og stipendiat Frederick Howard rundt produsentrollen og ledelse av kreative prosesser.

Når & hvor: ZOOM Mandag 28. februar, 2-3:30 pm.

ZOOM-LINK:
https://inn.zoom.us/j/68796152...
Passcode: 398080

Den norske filmskolen fikk den 10. februar godkjent sitt nye ph.d. program og håper å kunne lyse ut de første stipendiatstillinger i programmet til sommeren. I denne månedens Artistic Research Café møtes vi på zoom for en samtale med stipendiat ved filmskolen, produsent Frederick P.N. Howard.

Fredrik Howard crop

Produsent Frederick P.N. Howard

Frederick Howard er daglig leder i Storm Films, et av landets ledende norskeide produksjonsselskap som de siste årene har stått bak flere store norske familefilmer som Julekongen, Dragevokterens jul og Tre nøtter til Askepott.

På Artistic Research Cafe vil han diskutere sitt kunstneriske utviklingsarbeid "Creating the creatives" hvor han utforsker produsentrollen og ledelse av kreative prosesser med fokus på de kollaborative metodene som benyttes i film- og TV-bransjen.

Ph.d. leder ved filmskolen, Trond Lossius, vil innlede med en kort introduksjon til hva om ligger i det offisielle navnet til filmskolens nye ph.d. program, "Ph.d. i kunstnerisk utviklingsarbeid i film og beslektede audiovisuelle kunstformer" og planene for programmet.

Fredrik Howard crop

Produsent Frederick P.N. Howard


Siste artikler

Kristin studio 1

Åpen dag for masterstudiet på zoom 10. februar

Er du nysgjerrig på filmskolens masterprogram og hvilke muligheter for kunstfaglig utvikling og videre karriere studiet gir? Vi inviterer til åpen dag på zoom 10. februar kl 16:30.

Studio Gabriel

Filmskolens masterprogram får tre nye spesialiseringer

Vil du videreutvikle deg som kunstner innen film, tv eller spill? Masterprogrammet tilbyr nå spesialiseringene lyddesign, filmmusikkomposisjon og spillproduksjon, i tillegg til fiksjonsregi, dokumentarregi, manus og visuell design.

KI poster

Are we still needed? Kunstig intelligens i filmbransjen 2.0

19. november samler vi igjen filmbransjen til en høyaktuell heldagskonferanse om kunstig intelligens på Vika Kino i Oslo.

Cinema Synthetica premiere3 2

Cinema Synthetica 2.0: KI-filmpremiere

Vi gjentar suksessen fra høstens KI-konferanse for filmbransjen og presenterer versjon 2.0. av Cinema Synthetica med premiere på Vega Scene 21. mai.

Siri 2021 08 24 072146 ycmw

Gullruten-nominert for beste produksjonsdesign for «Harald & Sonja»

Professor Siri Langdalen er nominert til Gullrutens fagpris som deles ut 28. april. De to andre nominerte i kategorien er filmskolealumni Astrid Astrup og Hallvard Hellem.

Avgangsvisning MF Akull42025 forside

Bransjevisning av avgangsprosjekter fra masterkull 4

Mandag 28. april på Cinemateket i Oslo blir det eksamensvisning for tre masterstudenter fra kull 4: Benjamin Mosli, Ida Margrethe Neverdahl og Asne Vaa Greibrokk.