Kortfilmfestivalen logo

Master og bachelor studenter tatt ut til Kortfilmfestivalen i Grimstad

Filmskolens masterstudenter Emilie Adelina Monies (konseptuell dokumentarregi), Michael Mellemløkken Renjo og Lisa Enes (fiksjonsregi) og kull 12- bachelorstudent på produksjonsdesignlinjen Ingrid Runde Saxegaard har regissert kortfilmer som er tatt ut til konkurranseprogrammet ved Kortfilmfestivalen i Grimstad.

Vi gratulerer våre masterstudenter Emilie Adelina Monies, Michael Mellemløkken Renjo og Lisa Enes som er blitt tatt ut til konkurranseprogrammet ved Kortfilmfestivalen / The Norwegian Short Film Festival!

Emilie, masterstudent i konseptuell dokumentarregi, skal vise kortdokumentaren "Wherever I Look", Michael, masterstudent i fiksjonsregi, presenterer kortfilmen "29th of May" og Lisa, masterstudent i fiksjonsregi, presenterer musikkvideoen "I Put My Hand Into A Fist" (artist: Seachange). Gratulerer også til Karoline Finnema, masterstudent i visuell design, med foto på musikkvideoen "Why Fall Asleep, When You Can Fall in Love?" (regi: Embla Karidotter) som også er tatt ut til konkurranseprogrammet.“I arbeidet med å velge ut filmer til det norske konkurranseprogrammet har vi lagt vekt på å fremme originalitet, vilje til å bruke og utvikle filmmediets egenart, og et ektefølt engasjement i formidlingen. Årets utvalgte filmer er signert både kjente, etablerte filmskapere og nye, friske pust fra sidelinjen" uttaler juryen.

Årets avgangskull på bachelor, kull 12, er også representert på Kortfilmfestivalen / The Norwegian Short Film Festival. Produksjonsdesignstudent Ingrid Runde Saxegaard er tatt ut til konkurranseprogrammet med kortfilmen "Mose" som ble produsert som en del av Mediefabrikkens Regiprogram for unge kvinner 2020. Foto er av masterstudent i fiksjonsregi Michael Mellemløkken Renjo som også har en film i årets kortfilmprogram. Gratulerer til alle studenter og alumni med filmer i konkurranseprogrammet - vi gleder oss til Grimstad!


Latest articles

Gjensyn i skogen Foto Tøri Gjendal

Eksamensfilmen "Gjensyn" er Student-Oscar vinner

Kull 12-eksamensfilmen Gjensyn er en av tre vinnere av 50th Student Academy Award og vil få utdelt gull, søv eller bronse under premieutdelingen i Hollywood 24. oktober.

Ph D gjeng Foto Sean Fulton

Åtte nye stipendiater i unikt nytt ph.d. program på filmskolen

Åtte nye stipendiater startet nylig fire år med kunstnerisk utforskning innen feltene film, spill og TV. De er del av Den norske filmskolens nye ph.d.-program.

DSC01359

Kronprins Haakon besøkte filmskolens lokaler i Oslo

Kronprins Haakon besøkte masterprogrammets lokaler i Oslo i forbindelse med opptak av en spesialepisode av Redningsskøyta Elias i filmskolens studio.

1 Gjensyn

Eksamensfilmen "Gjensyn" er student-Oscar finalist

Kull 12-eksamensfilmen Gjensyn (Revisited) er finalist i 50th Student Academy Award.

53128044554 0d0663bc9b k

Vant Amanda for eksamensfilmen

Teamet bak kull 12-eksamensfilmen Superdupermegagigasingel vant Amanda for beste norske kortfilm på Den norske filmfestivalen i Haugesund.

Selma Vilhunen17

Mestermøte med Selma Vilhunen i samarbeid med Oslo Pix

Møt den finske filmskaperen Selma Vilhunen i samtale med Maria Sødal i filmskolens lokaler i Oslo, 31. august kl 16. Mesterklassen er et samarbeid med Oslo Pix hvor Vilhunen viser sin siste film "Four Little Adults".